Inhalacja – czy tylko w chorobie?

Zalecane w czasie choroby, głównie gdy zmagamy się z zapaleniem płuc, oskrzeli czy problemami z zatokami. Jedną z sugerowanych metod jest inhalacja. Polega na wdychaniu pary wytwarzającej się z mieszanki różnych, przepisanych przez lekarza, leków. Przy regularnym stosowaniu można skrócić czas pobytu nieproszonego gościa.

Wdychanie pary – czym jest i co tak naprawdę daje?

Jest to zabieg leczniczy, który polegający na podaniu roztworu leków do dróg oddechowych wraz z wdychanym powietrzem. Jest to jedna z najprostszych metod leczenia. To skuteczny sposób na nawilżanie i oczyszczanie płuc, oskrzeli czy zatkany nos. Inhalacje można wykorzystywać również w chorobach krtani i niedyspozycjach głosowych, ponieważ dzięki nawilżeniu proces regeneracyjny ulegnie przyspieszeniu.

Inhalacja – z czym mieszać ?

Domowa inhalacja działa nawilżająco i upłynnia zalegającą wydzielinę. Z olejkami etycznymi potrafi zdziałać cuda. Natomiast w przypadku nebulizacji zmieszanie soli fizjologicznej z lekiem na przykład odksztuszającym pomaga pozbyć się zalegającej wydzieliny. przygotowany płyn w procesie nebulizacji zmienia się w mgiełkę, która trafia bezpośrednio do układu oddechowego.

Domowa inhalacja – jak to wygląda?

Ważne, aby stworzyć małą saunę ukrytą pod ręcznikiem. Zagotować litr wody, dodać parę kropli olejku eterycznego lub zamiast niego użyć ziół. Nachylić się nad naczyniem w odległości około 30 cm i przykryć ręcznikiem. Głęboko oddychać pozwalając dostać się parze do układu oddechowego i prawidłowo zadziałać.